wyrazistość kontra …

Wyrazistość kontra … co ? Mam ochotę napisać istota społeczna. Myślę, że prof. Aronson nie byłby zadowolony z mojej oceny. Więc może kontra normalność i zwyczajność. Tak myślę, że należy wyzwać na pojedynek zwyczajność, bylejakość, małość …

Watro być wyrazistym. Warto mieć osobowość przez duże O, nie mam tu na myśli osobowości w sensie literackim czy psychologicznym.

Osobowość ( łac; personalitas) istota lub natura przynależna tylko osobie, czyli osobowy sposób istnienia oraz działania. Osobowość to samoświadomość oraz podstawa tożsamości, trwania osoby w czasie – J. Locke
Osobowość to świadomość i pamięć „ja”- E.B.Condillaca

Osobowości człowieka upatrywał samookreślenie indywidualności osoby, czyli to, co czyni ją niepowtarzalną – G. Hegel

M. A. Krąpiec – osoba jest dana, a osobowość zadana. Czyli osoba to fizyczność a osobowość to to wszytko co stanowi o naszej wyjątkowości. Osobowość  to sposoby jej wielorakiego działania w relacjach ze światem oraz innymi osobami.

Osobowość ujawnia się, gdy osoba wchodzi w relację z innymi osobami. Dokładniej, osobowość osoby jest jej bardziej lub mniej stałym sposobem odpowiedzi sobie, innym oraz całemu swemu otoczeniu w świetle tego, za co je uważa i czym one rzeczywiście są – P. A. Bertocci

Wszyscy ludzie są osobami ale nie wszyscy osobowościami. Osobowością się stajesz, przez rozwój i ciągła przemianę. Poddawaniu się ciągłej transformacji osoby oraz na asymilacji odmiennych, zróżnicowanych, a czasem obcych czynników i wartości, na bazie dyspozycji przekazanych przez czynniki konstytucjonalne. Filozofia klasyczna powie styka się na granicy ducha / umysłu a ciała z psychiką a zamanifestować się w styku z światem zewnętrznym.

Osobowość jako ciągły proces rozwoju. Jako wyrazistość, wyjątkowość. Tylko takie osoby osiągają wielkie cele, upadają, popełniają błędy uczą się. Kiedy masz wyrazistą osobowość – częściej obrywasz i co najważniejsze tylko ty osiągasz swoje cele.  Jesteś wstanie być na prawdę na szycie a nie wzorowanym na kimś.

mój ulubiony cytat z Biblii

„Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust” Ap. (3,15n)

Ironio Bóg mówi przez usta proroka jeśli będziesz nijaki wyrzygam cię. A tak wielu żyje zasadą wystający gwóźdź należy wbić. Jeśli nie będę się wyróżniać, to wszytko w życiu osiągnę. Cytując Józefa Tischnera „gówno prawda”. I w życiu i po za życiem wola jest działaniem i ukazywaniem tego co należy ukazać.

Wierzę, że uda mi się powywracać, to, co jeszcze stoi.

Reklamy