naturalne talenty…

Przychodzimy na świat w określony środowisku, określonym czasie i w określonej rodzinie. Mamy takie a nie inne możliwości ekonomiczno – społeczne. Czy się to nam podoba czy nie. Mamy do tego dwie możliwości.

Pierwsza usiąść i narzekać. np. dlaczego nie urodziłam się w Nowym Yorku, rodzinie multimiliardera i nie jestem wysoką blondynką. Osobiście, jakby miała wybierać to bycie brunetką albo rudą i mieszkać na Lazurowym wybrzeżu. I nie koniecznie być córką multimilionera – milioner wystarczył by ;)

I druga możliwość. Zobaczyć co mam, co mogę z tym zrobić, co potrafię, jakie mam talenty.

Już słyszę jak ktoś mówi. Nic nie mam, nie umiem malować, pisać ani nie gram na żadnym instrumencie. Jestem beztaleńciem. Co gorsza jeśli tak myślisz to prawdopodobnie tak jest, bo każde kłamstwo powtarzane wielokrotnie zaczyna funkcjonować jak prawda. Jeśli kłamstwo może funkcjonować jako prawda to może warto aby prawda ujrzała światło dzienne i za królowała na salonach i nie tylko. Każdy z nas posiada wyjątkowy i zależny od danej osoby talent, są to wrodzone cechy sposobu myślenia i zachowania. Sposoby myślenia, odczuć zmysłowych i emocjonalnych. Predyspozycje intelektualne oraz ruchowe. Do tych naturalnych talentów zaliczamy. Lista 34 talentów według Instytutu Gallupa. Odnalezienie, rozwijanie i uaktywnienie na rzecz swojej pracy…

14.10.12

Reklamy