motywacyjne

Ostatnio jakoś mało motywacyjne na moim blogu, a bardziej prowokacyjnie …

Więc postanowiłam się troszeczkę zrehabilitować. Jednak nie do końca. Osoba jaką zobaczycie jest kontrowersyjna.

Przyszedł na świat w pozycji jakiej się ma tylko dwa skrajne wyjścia – sukces lub mega porażka. Czas jaki jest obecnie jest czasem błogosławieństw, gdyż można osiągnąć wszystko. Z naciskiem na wszytko, tylko trzeba bardzo mocno chcieć i nauczyć się żyć przezwyciężając swoje największe lęki. Nick Vujicic, (ur. 4 grudnia 1982 w Brisbane – australijski kaznodzieja i mówca motywacyjny pochodzenia serbskiego urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn). Miał wszytko na „wierzchu” jeśli chodzi o nie akceptowalność społeczną, co prowadzi do kolejnych lęków.

Brak kończyn, jest rzucającym się w oczy powodem dla którego zostaniemy wykluczeni ze społeczeństwa, gdyby urodził się przed II wojną światową został by zwyczajnie zabity. Nie miał by szans, na cokolwiek. I tu mamy wielkie błogosławieństwo urodzenia się w odpowiednim czasie. Kolejne to rodzina, która zaakceptowała i pokochała. Dała wsparcie oraz kultura, która nauczyła się chronić takie osoby.

I ktoś może powiedzieć i co w tym takiego nie zwykłego? Dziś wielu niepełnosprawnych ma lepiej od zwykłych ludzi. Jednak nikt by nie chciał być na jego miejscu!!!

Motywujące jest to, że jak zaakceptujesz siebie i pokochasz zdobędziesz wszystko 🙂

wywiad z Nickem oraz przecudny film Cyrk motyli.

Trochę ten film mi przypomina słowa już nieżyjącego o. Czesława Chabielskiego SJ – nie mów, że kochasz siebie, ty siebie polub i zajdź swój charyzmat a będziesz w tym dobry. Jeśli twym charyzmatem jest pieczenie pączków, to będziesz piec najlepsze na świecie.

Więc po lubmy siebie a reszta będzie nam dana 🙂

wywiad

Film

7292037.3

Reklamy