Elka :) cz. 1.

W wieku, kiedy każdy kimś, chciał być – ja chciałam być Elka I, a dokładnie Elizabeth I. No co, każdy ma jakieś fantazje. Kiedy małe dziewczynki chciały być księżniczkami, jak chciałam być Szogunem. Małe księżniczki dorastając, zostawały piosenkarkami, i to koniecznie jak Anna Jantar – ja postanowiłam być Elką. Zawsze mnie do władzy ciągnęło 😉  I do tej pory uważam, że to był, dużo lepszy wybór niż Anna Jantar.

Królowa Wielka, naprawdę była wielka i to przez duże „W”. Po pierwsze, kto jak kto, ona umiała zarządzać swoimi emocjami w sposób doskonały. W wieku trzech lat traci matkę. W wieku XVI życie nie wiele, było warte i można je było straci od tak sobie. Pierwsza poważna strata emocjonalna – matka, druga poważna jak na trzylatka – status – spada jej korona z głowy i to nie, ta przysłowiowa, bo przestaje być księżniczką i zostaje wypędzona. Nie wspomnę już, że straciła również kilku innych członków rodziny.

Krótka informacja o Henryku VIII, był jej tatusiem oraz  kochasiem, jakich mało kto- miał styl. Dla poślubienia mamusi Elki wypowiedział wojnę Papieżowi. No co, chciał po dobroci uzyskać unieważnienie małżeństwa, a że sie nie dało postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i ogłosił schizmę kościoła Anglii. Ponieważ miał fantazje ustanowił nową religię anglikanizm 🙂 Miał chłopak gest.

Niestety jak to bywa z „kochasiami”, nie mają umiaru. Raz mu się udał z Papieżem, spróbował razy kilka. Mama Eli mu się znudziła, skrócił ją o głowę. Ten model zmiany żon mu towarzyszył po wielokroć.

Jak widać dziewczyna nie miała łatwego dzieciństwa mają takiego tatuńcia, nigdy nie wiadomo jak dziś wygląda twoja macocha.

Na tron też wstępuje po swojej siostrze Marii – zwanej krwawą Mary. Siostrę odziedziczyła w spadku po pierwszej żonie tatusia.

Cóż sprawiło, że dostało przydomek drinka, a no w zasadzie nic takiego. Maria inteligentna inaczej, z wrażliwością psychopaty, godnie pracowała na swój przydomek. Alkoholicy swoim dzieciom w spadku pozostawiają model picia, jako element radzenia z emocjami a Maria od tatusia dostała element Papiestwa. Każde dziecko pragnie zrobić na złość rodzicowi, tak więc Ona postanowiła wcielić ponownie katolicyzm, tak aby się trup przewracał.  Miła jeszcze wysoko wysublimowany sposób patrzenia na  negocjacje zupełnie inny niż my współcześni, –jacy jesteśmy nie obyczajni, ja nie wiem. Lubiła wypełnić kalendarzyk Katowi. Mówią, że miała źle ukształtowane sumienie – ja bym powiedziała, że źle była modelowana. Jednakże – psychologia mówi – nie oceniać. Dodać należy, że protestanci i katolicy prowadzili przez cały czas wymianę zdań na temat tego jak należy trzcić Boga – tak prawie jak chrześcijanie z muzułmanami. Teraz nie ma spaleń i zdarza się to raz na dwa miesiące a wtedy raz na dwa dni albo i częściej. Osobiście znam inne formy rozrywki.

No to Elka po śmierci swojej normalnej inaczej siostry dostaje kraj podzielony, lubiący klasyczne MMA. Należy dodać, że aby było ciekawiej i jak jeszcze się nie zorientowaliśmy po imieniu jest Kobietą. I to jest najfajniejsze – postanawia wymyślić swoje rządy. No może i nie jest pierwszą rządząca, no może i nie jest pierwszą rządzącą bez mężczyzny. Jednak jest pierwszą, która w wielkim stylu pokazuje, kim jest i jak to się robi…

Cdn…

Cytaty

„Każdą zdradę można pięknie wytłumaczyć.” – aby wiedzieć, gdy nam bajki opowiadają

„Zbyt wielu doradców to niezgoda i zamieszanie, zamiast dobrej porady.” – gdy doradcy wyrastają jak z pod lady

8 komentarzy Dodaj własny

 1. zaszewka pisze:

  Wyjątkowe marzenie i ciekawa osobowość 😉 Ja w tym wieku chciałam być prokuratorem. Cóż.

  1. KBG pisze:

   🙂 no też mocno 🙂 prawo i sprawiedliwość 🙂

 2. karolinasttl pisze:

  czekam na ciąg dalszy 🙂

  1. KBG pisze:

   za tydzień zapraszam 🙂

 3. eulalia87 pisze:

  pierwsza biografia jaką przeczytałam mając lat naście, to była własnie jej 🙂

  1. KBG pisze:

   no Elka rządzi 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s