warto pamietać :)

Moja żółwica zadziwia mnie codziennie.  Z moich tajny teorii spiskowych uważam, że w poprzednim wcieleniu była sportowcem. ( tak na co dzień tonie wierzę w reinkarnację, bo ja to karmy nie mam, nawet tej dla psa czy kota ;)). Jako wytrawny sportowiec określa cel jaki ma osiągnąć i do niego prze. Oczywiście upada, odnosi porażki jednak jak przystało na mistrza, podnosi się i jeszcze raz. Dziennie jak przystało na młodą harcerkę zdobywa nową umiejętność. Wczoraj na przykład nauczyła się skakać z łóżka. I może dla większości nie jest to żadna umiejętność jednak biorąc proporcję jej rozmiaru a wysokości łóżka i droga do dywanu. Mamy wysokość około drugiego piętra w bloku. Najpierw nauczyła się wchodzić na łóżko. Kręciła się przy nim dobrą gadzinę, w końcu znalazła miejsce, które jej umożliwia wdrapanie. I postanowiła zdobyć sprawność wspinaczki. Wspina się na drukarkę – korzystając z przyczepności tapety i oparcia łóżka. Nie jeden taternik może od niej brać przykład. Następnie zaczepia się o kapę. Później już tylko ściana – kapa i po 15 min jest na łóżku. Oczywiście tę sprawność okupiła wieloma upadkami, wywijaniem fikołków i wyrobieniem wyżłobienie w tapecie. Ta nauka zajęła jej dzień a dokładnie 3 godziny!!! Dlaczego jej się to udaje? Po pierwsze – nikt jej nie powiedział, że nie może, bo przecież żółw to nie kot. Nikt też jej nie powiedział, że przy jej predyspozycja nie ma szans – bo przecież ma jakiś kask na plecach. Nie zwrócono jej uwagi, że jest za mała, za młoda i do tego zielona. Po wtóre – nikt jej nie przeszkadzał. Granice jakie ma wyznaczone nie obejmują wchodzenie na… A wiec nikt jej nie przeszkadzał. Jednak nade wszystko ONA SAMA SOBIE NIE PRZESZKADZAŁA  w osiąganiu obranego celu.

Warto pamiętać, że jedyną osobą, która przeszkadza jesteśmy my sami. Bardzo często słyszę ale są różne sytuacje. Nie każdy jest… Nie każdy mam to czy tamto. To prawda. Jednak jak moja zimnokrwista należy pokręcić się czy zadaniu i odnaleźć rozwiązanie. Jeśli nie da się wejść z prawej trzeba wejść z lewej. A może warto poczekać. Ludzie tak szybko się poddają jeśli coś nie wyjdzie za pierwszym razem.

Bo to jak myślimy określa czy staniemy się osobą sukcesu czy porażki

309703_197066383771731_1289896061_n

6 komentarzy Dodaj własny

 1. Żółwica wchodząca na łóżko. Prawda, która nadaje się idealnie na opowieść motywacyjną. Ciekaw jestem jeszcze po co ona wchodzi na łóżko i skacze na dywan:)

  1. KBG pisze:

   Nie mogę z nią nawiązać rozmowy – jakaś kiepska jestem ;p może dlatego, że przerwałam zajęcia u dr. Macieja Trojana 😉 To jest jej tajemnica 😉 ale zwróciłam uwagę, że jak już wejdzie ogląda zdjęcie jakie mam na szafie.
   Teraz mnie lekko wkręciłeś z tą powieścią motywacyjną 🙂

 2. patrykpisze pisze:

  Ten obrazek to czysta, ale najczystsza prawda.
  Jeszcze jedna różnica między człowiekiem sukcesu, a człowiekiem porażki:

  Człowiek sukcesu weźmie ten obrazek i wpis na poważnie, człowiek porażki pomyśli sobie, że to bzdury.

  1. KBG pisze:

   🙂 cieszę się, że to zauważyłeś 🙂 nas filtr mentalny dużo o nas mówi 🙂

 3. Ten obrazek to czysta, ale najczystsza prawda.
  Jeszcze jedna różnica między człowiekiem sukcesu, a człowiekiem porażki:

  Człowiek sukcesu weźmie ten obrazek i wpis na poważnie, człowiek porażki pomyśli sobie, że to bzdury. 😉

 4. annybloog pisze:

  Czasami jesteśmy ludźmi porażki, czasami sukcesu. Nie kategoryzowałabym ludzi. Pozdrawiam,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s