bajka :)

Nie wiem czy wiecie a dzisiaj jest dzień bohatera bajek 🙂

Wszystkim bajka wszystkiego najlepszego 🙂 A w szczególności ich bohaterom.

Taka refleksja mnie naszła. Zupełnie  znienacka, bez zapowiedzi. To tak jak czasem dopadnie nas Muza i nie zamierza wypuścić ze swoich objęć. Osoby, które przebywają w Jej towarzystwie wiedzą jaka potrafi być upierdliwa 😉

W mojej głowie szybują cztery projekty dwa ze są połączone i dwa jakby zupełnie z innej galaktyki. A ponieważ „sfumato” pali się nad moją głową jak neon więc staram się pamiętać co przenikaniu różnych dziedzin. Jednak aby te dziedziny mogły się ze sobą przenikać trzeba najpierw jasno określić granice, bo co ma się przenikać jeśli brak granic.

W naszym cudownym świecie istnieje wiele takich stricte nie wiadomo czego. Od wielu lat istnieje coś takiego w społeczeństwie co jest określane syndromem DDA. Nie ma czegoś takiego ale ponieważ wiele rodzin boryka się z problemem alkoholowym po okresie stalinizmu to co. Stwórzmy syndrom i zaróbmy. Tak samo jak syndrom metabolizmu – farmakologia daje tu radę.  Firmy farmakologiczne i żywieniowe chcą być bogate. Jest moda na zdrowie, już w fitness klubach dowiesz się, że masz grubą tkankę tłuszczową, chorujesz na to czy  na tamto. I oczywiście nie dasz rady bez markowej odzieży, metabolitów i innych. Koszmar!!!

Przy okazji bajek należy wspomnieć o testach projekcyjnych. To jest dopiero baja. (tutaj postanawiam w sposób ubogacony wypowiadać różne hiperbole niekoniecznie związane z klasą ;))

I jeśli możemy mówić o bajkach w sensie tego co się działo w społeczeństwie. Do czego było przywiązywane znaczenie, to otyle nie możemy nic, absolutnie nic powiedzieć na temat osoby badanej. Natomiast możemy powiedzieć jakie fantazje mam badający. Jakie tworzy projekcje i jakie ma zboczenia. Jeśli jakikolwiek psycholog, socjolog, terapeuta proponuje testy projekcyjne uciekaj!!! No chyba, że dla zabawy. Ale jeśli ma postawić diagnozę… Proponuje pokazanie mu gestu Kozakiewicza.

Wiadomo, że bajki jakie się pojawiają w danym okresie są. Tendencyjne???  Pytanie z jakim bohaterem bajek się identyfikujesz i stawianie na tym polu diagnozy jest śmieszne, bo co jak była bajka Rumcajs i 90% chciało być Rumcajsami, to co to znaczy?

Proste – że chciały te dzieci być Rumcajsami i nic więcej.

Należy zwrócić jeszcze uwagę, że bajki to:

  • czas mody na danego bohatera – fino, telewizja, radio
  • zamiłowania opiekunów – często związane ze wspomnieniami z dzieciństwa (czasem są to dobre, czasem są złe)
  • okres edukacji – zmiany programowe

Kilka bajek PRL’u 🙂

14ecbf3f-4c19-4739-badc-c7f619600e09.file506b26df5f078_g1506bd68c6ff3b_g1blog_io_3087255_7341944_tr_zwirek_i_muchomorekgabka-bohaterowie-copyImagePreview.aspxi-pomyslowy-dobromir-dvd

Reklamy