Kurczak ze śliwkami :)

Trafiłam na niego całkiem przypadkiem, nawet można powiedzieć, że tak niechcący. Szukałam jakiegoś filmu, takiego z pogranicza realizmu a fikcji. Takiego, który będzie opowiadał zwykłe życie w sposób nie zwykły. Gdzieś zakorzenionego w postrzeganiu świata, jaki jest opowiedziany w Amelii.  Zabawny i wysmakowany w swojej opowieści. Pozwalający przenieść się w inny wymiar. Gdzieś bazujący na pograniczu absurdu.

Taki właśnie jest film Kurczak ze śliwkami

Tytuł oryginalny: Poulet aux prunes
Czas trwania: 91 min.
Produkcja: Francja / Niemcy 2011
Premiera: 26 grudnia 2012
Dystrybutor filmu: Aurora films

Reżyseria: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud
Obsada: Mathieu Amalric, Edouard Baer

Twórcy  „Persepolis” , zrezygnowali z animacji. Zaprosili za to do udziału w projekcie prawdziwe aktorskie gwiazdy: Mathieu Amalrica („Motyl i skafander”), Isabellę Rossellini („Blue Velvet”), Marię de Medeiros („Pulp Fiction”) i Jamela Debbouze’a („Asterix i Obelix: misja Kleopatra”).

Teheran, rok 1958. Wirtuoz Nasser-Ali szuka skrzypiec godnych zastąpić jego ukochany, zniszczony w wyniku kłótni z żoną instrument. Bezskutecznie. Nie mogąc grać, Nasser-Ali traci całą radość życia. Postanawia położyć się do łóżka i… czekać na śmierć. Przez siedem następnych dni pogrąża się w głębokiej zadumie, a sny, tak melancholijne, jak i radosne, zabierają go z powrotem do czasów młodości, a nawet na rozmowę z Azraelem, Aniołem Śmierci, który objawia mu przyszłość jego dzieci… Wraz z odkrywaniem kolejnych elementów tej układanki na jaw wychodzi wzruszający sekret życia Nassera-Alego.

Reklamy