Słowo się rzekło

Jakiś czas temu tu i ówdzie obwieszczałam, o projekcie naturalne talenty. I tak z dniem 15 kwietnia 2013 skupiam się tylko na trzech projektach.

1. Emocje – Motywacje – czyli do biegu gotowi start 🙂

2. Kobiecość

3. Naturalne talenty

Oczywiście przy moi głęboko zakorzenionym eklektyzmie będzie to bardzo trudne.

Dziś znaleziona sentencja 69080_375686079212408_977896669_n

Moja miłość do Michaela Jordana jest bezgraniczna. Lubię sportowców i to bardzo. Mają to, co każdy z naukowiec. Przewracają się, odnoszą różne kontuzję, ryczą z bólu fizycznego i psychicznego. A i tak się podnoszą i idą dalej. Naukowiec aby osiągnąć swój efekt czasem musi wykonać 1000 prób.

Badania wykazują, że z pokolenia na pokolenie jesteśmy lepsi. Jest dużo mniej malkontentów i staramy się cieszyć życiem. Wykasujemy ze swojego życia przemoc i zaczynamy myśleć. Chcemy być a nie trwać.

Musimy się nauczyć jeszcze jednej ważnej rzeczy. Upadania i wstawania.

Przypomnij sobie podobną sytuację.

Budzisz się rano pełna energii. Wiesz, że to jest ten dzień. Dzień w którym wydarzy się coś wyjątkowego, wpadniesz na genialny pomysł. I bach, jak błysk flesza wpadasz na pomysł swojego życia. Postanawiasz założyć swoją firmę. Określiłeś branżę, znasz swoją niszę. Po prostu wiesz, że to jest to. Mówisz znajomym, bliskim i… Słyszysz, „to się nie uda”; „jakby to był taki dobry pomysł to już ktoś by to robił”; „Lepiej, poszukaj sobie pracy”.
Jednak ty jesteś twarda. W duchu mówisz – jeszcze zobaczycie. Pierwszy miesiąc ciężkiej pracy a tu pieniędzy nie widać. Osoby bliskie zaczynają się z ciebie śmiać. „Biznesmen a pieniędzy nie ma”. Ty nadal się trzymasz. Drugi miesiąc, w końcu znajdujesz klienta. Jesteś przeszcześliwa i co. Po miesiącu okazuje się, że to jedna wielka porażka i zamiast zarobić popadasz w długi …

Zastanów się, co w takiej sytuacji robisz ?

Co mówią twoi znajomi?

Znaczna większość oczekuje efektów natychmiast. Każdy sportowiec wie, i czuję każdym centymetrem swojego ciała, że nie ma efektów natychmiastowych. Nawet wizje nie przychodzą na już. To nie realistyczne oczekiwanie powoduje, że tak wiele osób nie odnosi w życiu sukcesów. Nie podejmuje wyzwań i oczywiście otoczenie robi swoje.

Ja sama trenowałam. Długie dystanse, karate i aikido do dziś. Wysiłek duży, satysfakcja – ogromna.

Praca z maleńkimi dziećmi pozwoliła mi zaobserwować. – Jak trudno jest się nauczyć mówić – a większość dorosłych po miesiącu nauki języka obcego rezygnuje, bo opowiada bzdury w stylu, że jest za stary aby się uczyć. A osoby dorosłe tak naprawdę uczą się szybciej i efektywniej. Jednak wolimy powielać stereotypy.
– Dzieci muszą wiele razy upaść zanim zaczną chodzić. Częściej są zdziwione, że im nie wychodzi niż gdy upadają. Natomiast radość jaka towarzyszy im w momencie jak się już uda samemu przejść pierwszy metr. Bezcenna.
– Jeśli chcą odnieść sukces naśladują mistrzów. A ty ilu mistrzów naśladujesz?

Sukces to suma upadków, ciężkiej pracy i czasu.

 

Reklamy