Skandaliczne tezy profesora PAN. „Żydzi byli sami sobie winni”

W wydaniu „Focus Historia ekstra”, dodatku z okazji 70. rocznicy powstania w warszawskim getcie, ukazał się bulwersujący wywiad z prof. PAN Krzysztofem Jasiewiczem. Naukowiec twierdzi, że Żydzi sami sobie są winni Holokaustu. – Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów – zaznacza profesor. Słowa te wywołały ogromne oburzenie. więcej >>

dfe1a97e378f6eb19cc1de3ce09425c7,21,1

Kilka wypowiedzi …

jasko58 : Chyba , a wręcz na pewno pan Profesor ma trochę racji . Z opowiadań wiem , że dla Żydów prowadzących różne interesy nie najważniejszy był człowiek , jego życie , jego rodzina tylko kasa . Ile rodzin pozbawili majątków , dzieci dachu nad głową . Dla ” Mośka ” prowadzącego knajpę nie ważne było czy ” Karol ” przepija chałupę , pole , dla niego ważne było kiedy to przejmie . Pozostaje mi w pamięci historia opowiadana prze Babcię która oddaje sens ich działania . Karol pije w szranku i bierze na kreskę . Salcia pyta Mośka cyt .: Mosiek zapisałeś ? . Zapisałem . Ja ci nie wierzę . Ja zapiszę . I tak z jednego achtlika robiły się dwa . Istniała nienawiść w Polsce do Żydów bo przez ich pazerność ludzie potracili majątki . Tak jest do dnia dzisiejszego z interesami prowadzonymi przez Żydów . Nie jestem antysemitą , oni mi są obojętni ale prawda jest prawda . Proszę zwrócić uwagę na ich relacje z Palestyńczykami . Tam ludzie się nie liczą , liczy się interes i kilka kilometrów terenów .

bokasyko : Te oto słowa powinien mieć każdy Polak pod ręką, w domu , w pracy, w urzędach, posłowie w Sejmie, członkowie rządu: „Niestety żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. Czują się oni upoważnieni do interpretacji wszystkiego, także doktryny katolickiej. Cokolwiek byśmy robili i tak będzie poddane krytyce – że za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi”! To bardzo ważna konstatacja, która powinna bronić przed nachalnością Żydów!

jasko58 : szanowni państwo wytłumaczcie mi jedną rzecz . dwa sąsiadujące ze sobą państwa – Izrael i Iran . Jeden może mieć elektrownie atomowe , bombę atomową a drugi nie .; Dlaczego . W czym Irańczycy są gorsi od Izraelitów ? . Czy świat należy tylko do Izraela ? Czy na tym ma polegać rola ” Wybranego narodu ‚ . Po raz pierwszy w historii usłyszałem wypowiedź Prezydenta USA B. Obamy , który zajął zdecydowane stanowisko o zasadzie współżycia międzynarodowego podczas swojej wizyty w Izraelu . Nie pytał Żydów czy może pojechać do Palestyny . On po prostu pojechał i powiedział to co powiedział . Między innymi za to go cenię.

Ja osobiście wiem z przekazów naocznych świadków, że podczas II wojny trzeba było uważać na Żydów. Wielu Polaków wydali. Z rzeczy które wiem na pewno to do dziś dnia modlą się w „19 błogosławieństw ” o śmierć pogan. Uważają, że każdy kto nie jest Żydem nie jest człowiekiem. I można mieć w sobie morze miłości, ocean miłosierdzia. A jedna kropla wysyłana nienawiści tworzy rwącą rzeczkę.

Reklamy