„Jak”

dnia

jak

Duży zwierz – Jak – Bos grunniens – ssak z rodziny krętorogich. Jest zwierzęcym introwertykiem. Czytaj – lubi samotność, no od biedy daje radę w niewielkim stadzie, a w zasadzie w stadku. Jest dalekim, aby nie powiedzieć bardzo dalekim kuzynem naszego Żubra. Na co dzień zamieszkuje Tybet, Indie i Chiny. Jest wegetarianinem a jak wiadomo osobniki wega są silne i odporne. On daje radę nawet w temperaturze – 50 stopni Celsjusza. Powiedziałabym, że jak na kuzyna Żubra to jego waga jest standardowa, bo tak około 1000 kg. Na starość (ok. 25 lat) samce stają się tetrykami i żyją w całkowitej izolacji. [materiał do zapamiętania ;)]

 

Posiadamy jeszcze inne „jaki”. Tu użyła bym określenia „Syndrom” z łac. syndroma ; słowo pochodzenia greckiego (σύνδρομο); syn – wspólnie, dromos – droga, przebieg. Zespół – niekoniecznie muzycznym jednak wystarczającą głośnym. Ten rodzaj „Jaków” jest bardzo ale to bardzo odległym kuzynem Żubra. Jest z całą pewnością ekstrawertywny i jego stado może liczyć kilkaset biliardów „osobników”. Jego naturalne środowisko to, księgarnia, biblioteka oraz czytelnie. Zasadniczo czasami można go spotkać w klubokawiarniach – jednak jest to zjawisko odosobnione. Jest wszystkożercą i pewnie z tej przyczyny mam bardzo lichy układ odpornościowy. Nie lubi terenów wyjątkowo suchych ani podmokłych. Nie bywa też potężnych gabarytów, bo od kilkuset gram do kilku kilo waży. Jego grupa jest izolowana i mieści się w podgrupie o nazwie – poradniki.

 

Poradniki a dokładnie „jaki” są w każdej dziedzinie. Ich zadanie jest jedno – „jak” sprawić abyś był sprawniejszy, inteligentniejszy, piękniejszy, bardziej popularny, bardziej popularny. Jak kochać, aby uzyskać „jak” najwięcej dla siebie.  Oczywiście nie mogą być za długie. Nie mogą mieć treści wyjaśniających. Ich główne zadanie polega na powiedzeniu gdzie znajduje się guzik, który „jak” naciśniesz uzyskasz odpowiednie doznanie. Uzyskasz upragnione zachowanie innej osoby, która zaspokoi twoje popędy.

Ponieważ jesteś społeczeństwem pt. teraz – zaraz – natychmiast i bez dyskusji.

No dobra przesadziłam nie wszyscy tacy są jednak wyjątek potwierdza regułę ;P

 

 

 

Reklamy