Kobiety

Historia Kobiet …

W chwili stworzenia Adam i Ewa umieli tyle samo i nigdzie nie jest powiedziane, że później, po wypędzeniu z raju, archanioł miałby dać im jakąś listę prac męskich i niewieścich, kobiecie powiedział tylko, w bólach rodzić będziesz, ale i to się skończy pewnego dnia. José Saramago

O chwili stworzenia oraz przekłamaniach jakie powstały na przestrzeni dziejów można się dowiedzieć podczas warsztatów „Potęga Kobiecości” – jest to jeden z segmentów warsztatów. Projekt sam w sobie mocno różni się od znanych szkoleń i warsztatów dla kobiet z zasadniczego powodu. Powstał w wyniku pracy motywacją stricte Genders i przerażania jak bardzo kobiety są zagubione i szukają potwierdzenia. Na sam początek już tu na stronię zacznę odczarowywać mit, że od wieków głównie mężczyźni tyle dla ludzkości zrobi. Jest oczywiście wielką nie prawdą, że tylko oni. Podczas procesu nauczania kładło się duży nacisk na promowanie mężczyzn. Największym szokiem dla mnie było, kiedy podczas szkoleń, warsztatów, seminariów – kobiety XXI wieku niebyły wstanie na zawołanie „wywołać” wielkich kobiet. Mam nadziej, że moje wpisy będą pomocne. Pojawi się zakładka Kobiety z historią oraz odnośnikiem kim one były.

Dziś pierwszy, masowy ideał kobiecego piękna. Gibson Girl. Wymyślony ideał na którego skład wchodziły cztery różne kobiety. Dziś wiadomo, że tworzenie ideałów jest spowodowane lękiem przed rzeczywistością. Ucieczka w świat fantazji ma za zadanie chronić małych chłopców przed koszmarami. Zastanowić się należy gdy dorosły mężczyzna wciąż szuka ideału z bajki…

Gibson_Girl_by_Charles_Dana_Gibson

Charlesa Dana Gibsona, wyrysował ideał kobiety belle époque, sylwetkę wiotkiej damy o figurze wymodelowanej na kształt klepsydry i z charakterystyczną burzą loków, upiętych w malowniczy, niedbały kok.
Dziewczynę Gibsona  była pierwszą lalką Barbie przełomu XIX i XX wieku. Rysowana była, jako wyższa niż dotychczasowy model piękna, bardzo szczupła z obfitym biustem i krągłymi biodrami. Ubrana idealnie skrojone suknie, z purystycznym minimalizmem dla podkreślenia idealnej sylwetki skatowanej w przez gorset. Łabędzia szyja była odsłonięta a włosy były upięte w luźnego koka tworząc wodospad loków.

Reklamy